AKTUALNOŚCI

Szwecja zimą

12.12.2022


Ruszamy z nowym projektem w Szwecji. Mimo niesprzyjającej aury prace posuwają się do przodu. Duże opady śniegu i mróz nie jest straszny dla naszej ekipy.
Tym razem budujemy przestronny dom parterowy z jednospadowym dachem. Bardzo ciekawy nowoczesny projekt.

 

Budowa w Zaworach

19.10.2022


Nowe inwestycje nie tylko za granicą. Budujemy również w naszej okolicy. Bardzo ciekawy nowy projekt na Kaszubach w malowniczej miejscowości nad jeziorem. Standardowy dom Lykke przedłużony o 2 m. Dzięki temu powierzchnia po podłodze wzrasta o około 12 mkw. Również antresola jest przedłużona i teraz ma prawie 26 mkw. Na zdjęciach efekt tygodniowej pracy na miejscu budowy.

 

Nowa budowa w Szwecji

17.10.2022


Rozpoczynamy nową interesującą inwestycję, również na dalekiej północy. Tym razem budowa jest realizowana w Szwecji. Dom o powierzchni około 80 mkw z podwyższaną antresolą. Dzięki temu na całej powierzchni antresoli uzyskujemy wysoką przestrzeń, gdzie w przyszłości powstaną wygodne, odseparowane sypialnie. Budynek jest posadowiony na pełnej płycie fundamentowej.

 

Dom już gotowy

25.08.2022


Wszystko gotowe! Efekt jest wspaniały. W czasie trochę dłuższym niż jeden miesiąc udało nam się wykończyć cały dom pod klucz. Dwie sypialnie, dwie łazienki, przestronny salon z kuchnią. Do tego duża i wygodna antresola. Uzupełnieniem domku jest wielki taras na którym jest ustawiona sauna i jacuzzi. Wszystko czego może sobie zażyczyć wymagający klient.

 

Dom na Islandii całkowicie zamknięty

25.07.2022

Zgodnie z przewidywaniami, bez żadnych opóźnień udało się zamknąć cały dom. Po montażu dachu i okien efekt jest niesamowity. Ciemny kolor elewacji z białymi oknami komponuje się bardzo dobrze. Budynek wygląda bardzo elegancko i wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Teraz nawet zmiana pogody nie opóźni dalszego postępu prac. W przypadku intensywnych opadów, lub silnego wiatru możemy spokojnie robić wykończenia w środku budynku. Pracy jest bardzo dużo, ponieważ trzeba wykończyć dwie sypialnie, dwie łazienki, salon z dużą kuchnią i antresolę wraz ze schodami.

 

Szybkie postępy na budowie w Islandii

21.07.2022

Po kilku dniach widać ogromny postęp prac. Po ułożeniu podłogi błyskawicznie udało się postawić ściany budynku. Pogoda cały czas nam sprzyja i mimo kilku przelotnych opadów praca nie ustaje. Na szczęście wiatr jest słaby i możemy bez żadnego ryzyka stawiać ściany. Wszystko pasuje idealnie i można szybko przechodzić do konstrukcji dachu. Jeśli warunki pogodowe się nie zmienią plan terminowy zostanie nie tylko dotrzymany, ale nawet będziemy z postępem prac do przodu.

 

Budowa domu na Islandii

16.07.2022

Po długich przygotowaniach budowa domu na Islandii została rozpoczęta! Kontenery z elementami domu i całym wyposażeniem dotarły na miejsce budowy. Fundament domu wraz z przyłączami został wykonany już wcześniej i teraz bez przeszkód możemy rozpocząć montaż domu. Warunki terenowe bardzo ciężkie. Na szczęście pogoda dopisuje a niesamowite widoki rekompensują wszystkie niedogodności. Rozładunek i montaż podłogi posuwa się szybko do przodu. Jeśli pogoda się nie zmieni za kilka dni planujemy zamknąć bryłę budynku.


 

KOLEJNY DOM NA KASZUBACH

15.05.2022

 


Spersonalizowany projekt pod kolejnego inwestora. Tym razem z kominkiem na frontowej ścianie. Dzięki takiemu układowi z kominem wewnętrznym powstało bardzo ciekawe i funkcjonalne wnętrze.
Kominek będzie w chłodne wieczory doskonałym źródłem ciepła co przy obecnych cenach energii jest nie do przecenienia.
Na zdjęciach obok widać etapy z budowy i wykończone wnętrza.
Końcowy efekt jest naprawdę doskonały !

DOM Z SIATKĄ NA ANTRESOLI

03.05.2022

 
Nowy ciekawy projekt przygotowany wspólnie z naszym klientem. Od standardowego projektu różni się wielkością antresoli, która zajmuje 3/4 powierzchni. Na pozostałej części jest rozpięta siatka na której można się wygodnie położyć i podziwiać widoki rozpościerające się z okna. 

NOWY DOMEK SZKIELETOWY

21.11.2021

 
Szybki montaż kolejnej konstrukcji domku szkieletowego. Na wcześniej przygotowanych słupach fundamentowych ustawiamy podłogę skrzynkową, elementy ścian i krokwie dachowe. Dzięki starannemu przygotowaniu elementów montaż przebiegł sprawnie i szybko. Nawet niesprzyjająca pogoda - silny wiatr i ulewny deszcz nie opóźniły całego procesu. Na trzeci dzień cała konstrukcja  była złożona, zabezpieczona membraną oraz obita łatami. Kolejny etap to instalacje: elektryczna, hydrauliczna oraz ocieplenie. Za kilka dni dach i elewacja.

budowa podłogi
szkielet dachu
szkielet domu
ocieplenie domu

PRACE NIE USTAJĄ

18.11.2021

 
Mimo że dni są krótsze nasze tempo nie spada. Powstają kolejne domki modułowe dla naszych klientów. Po zmroku  prace trwają przy świetle reflektorów. Ważne dla nas jest dotrzymywanie terminów więc praca w sztucznym oświetleniu o tej porze roku staje się standardem 

budowa
budowa domu szkielet
budowa domu nocą
budowa domu

KOLEJNA REALIZACJA

22.07.2021

 Sezon wakacyjny trwa a my przyspieszamy tempo prac na budowach. Nasz dom Torget cieszy turystów od początku lipca nad naszym morzem. Kolorystyka i styl doskonale wpisują się w nadmorski krajobraz. Wygodny taras i pergola podnoszą komfort użytkowania. To już drugi taki domek w tych okolicach i nie ostatni. W najbliższych  planach budowa kolejnych. 

domek bez pozwolenia
sypialnia w domku bez pozwolenia
taras
domek w środku

BUDOWA DOMU POKAZOWEGO

21.04.2021

Nasz domek pokazowy LYKKE nabiera kształtów. Prace posuwają się szybko. Widać juz dużą część elewacji z deski opalanej metodą Shou Sugi Ban. Drewno uzyskało piękną czekoladową barwę i zostało trwale zaimpregnowane. Na drugiej części elewacji pojawiła się blacha na rąbek. No i najważniejsze – duża część okien jest już zamontowana. Dzięki temu widać już elegancka bryłę domku. Planujemy zakończyć wszystkie prace na zewnątrz do majówki.

budowa domku pokazowego
budowa domku bez pozwolenia na budowę

BUDOWA DOMU POKAZOWEGO

W połowie kwietnia rozpoczęliśmy montaż konstrukcji domu pokazowego. Dom jest usytuowany obok naszej hali produkcyjnej. 

Wszystkie elementy zostały najpierw sprefabrykowane na hali i następnie w ciągu dwóch dni zmontowane na zewnątrz. 

Jako budulec zostało użyte lite drewno konstrukcyjne odpowiednio zaimpregnowane

budowa pokazowego domku bez pozwolenia na budowę
konstrukcja domku pokazowego