Czy dom modułowy nadaje się do zamieszkania całorocznego?

Czy dom modułowy nadaje się do zamieszkania całorocznego?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Technologia modułowa w budownictwie mieszkalnym cieszy się zainteresowaniem Polaków już od pewnego czasu. Zwykle jednak obiekty tego rodzaju utożsamiamy z domkami letniskowymi, użytkowanymi tymczasowo. Czy jednak istnieje możliwość, aby w domu modułowym mieszkać przez cały rok?

Specyfika domów wybudowanych w technologii modułowej

Chociaż w Polsce nadal dominuje tradycyjne budownictwo, technologia modułowa w wielu innych krajach nie jest ani niczym nowym, ani budzącym jakiekolwiek wątpliwości. Jest ona bardzo popularna szczególnie w USA, krajach skandynawskich czy Niemczech. W Polsce dopiero zyskuje swoich zwolenników. Do najważniejszych atutów domów modułowych zaliczamy przede wszystkim możliwość bardzo szybkiego wzniesienia obiektu, gdyż na placu budowy powstaje on z przygotowanych wcześniej prefabrykowanych elementów. Co więcej, koszt realizacji inwestycji może być niższy niż standardowej nieruchomości. Jednocześnie taki dom nie odbiega od standardów tradycyjnego budownictwa w zakresie jakości, wytrzymałości, ognioodporności, dźwiękoszczelności czy wysokiego poziomu termoizolacji.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przystosować dom modułowy do użytkowania całorocznego. Stosowane są w nich wysokiej jakości materiały izolacyjne, które zabezpieczają wnętrze przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi, w tym zarówno chłodem i wiatrem w miesiącach zimowych, jak i promieniowaniem słonecznym latem. Jakość termoizolacji — podobnie jak w przypadku tradycyjnych domów — zależy od jakości użytych materiałów, niemniej obiekt modułowy w żaden sposób nie musi ustępować murowanym.

Co więcej, nowoczesne całoroczne domy modułowe, jakie powstają w naszej firmie, wyposażone są w zaawansowane ekologiczne technologie, jak np. panele słoneczne, pompy ciepła czy ogrzewanie na podczerwień. Mogą być więc całkowicie niezależne i oszczędne podczas długotrwałej eksploatacji. Oprócz tego zastosowanie znajdują w nich systemy nadzoru czy rozwiązania z zakresu „inteligentny dom”, które znacząco podnoszą komfort mieszkania.

Jesteś zainteresowany całorocznym domem modułowym? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie odpowiemy na twoje pytania i udzielimy ci niezbędnych informacji.