Najważniejsze cechy budownictwa modułowego

Najważniejsze cechy budownictwa modułowego

  • Post author:
  • Post category:Blog

Budownictwo modułowe pozwala postawić dom o dowolnej powierzchni bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę. Sprawdź, jakie są najważniejsze cechy budownictwa modułowego.

Domy modułowe powstają w krótkim czasie

Jedną z wad tradycyjnego budownictwa jest rozciągnięcie w czasie procesu powstawania domu. Tymczasem domy modułowe, stworzone przez połączenie gotowych elementów, składanych na placu budowy, tworzy się szybko i dzięki temu budownictwo modułowe jest tańsze od tradycyjnego. Gotowe elementy są przywożone na miejsce. Warto przy tym zaznaczyć, że budowa domu modułowego musi być bardzo starannie zaplanowana, aby gotowe komponenty móc ze sobą szybko i bez przeszkód połączyć.

Budynki w systemie modułowym można stawiać niezależnie od pogody

Kolejną zaletą budownictwa modułowego jest uniezależnienie stawiania domu od warunków atmosferycznych i pogody. Szacowany czas od projektu do zamieszkania wynosi trzy miesiące, nawet jeśli dom stawiany jest w niesprzyjających warunkach. Co więcej, dom modułowy nie wymaga głębokich fundamentów, można go posadowić na bloczkach fundamentowych.

Budownictwo modułowe bez… placu budowy

W przypadku tradycyjnie budowanych domów niezbędne jest zorganizowanie placu budowy i wydzielenia na nim miejsca między innymi do składowania materiałów. Nie tylko muszą być one dobrze zabezpieczone, lecz również nadzorowane i chronione przed kradzieżą, nieraz przez długi czas. Budowa domu modułowego eliminuje ten problem. Ponieważ poszczególne części domu przyjeżdżają gotowe na miejsce, nie ma potrzeby ich przycinania czy dopasowywania. Otoczenie budowy domu jest czyste i nie wymaga sprzątania.

Domy modułowe, czyli domy nowej generacji

Podobnie jak budownictwo tradycyjne, modułowe daje dużo możliwości w zakresie stosowania nowoczesnych technologii na przykład do ogrzewania domu, poprzez możliwość montażu paneli słonecznych i pomp ciepła. Dzięki różnego rodzaju nowoczesnym rozwiązaniom, dom modułowy może stać się domem energooszczędnym, pasywnym, niskoenergetycznym czy inteligentnym.

Nasza firma oferuje domy modułowe, do których budowy wykorzystywane są takie materiały jak drewno, wełna mineralna, blacha, deska elewacyjna, o dachach płaskich lub skośnych.