Dom szkieletowy – od czego zacząć ?

Dom drewniany szkieletowy – od czego zacząć ?

Chcemy wybudować nasz nowy dom drewniany. Zanim przystąpimy do szukania projektu, musimy mieć jasno sprecyzowane, czego oczekujemy od naszego nowego lokum. Czy to ma być małe mieszkanie dla dwóch osób, czy też duży dom dla całej rodziny? Jakie powinny być rozkłady pomieszczeń? Czy zależy nam na przestronnej kuchni, osobnym biurze czy może dużym salonem z wyjściem na ogród ? Określenie swoich potrzeb pomoże nam w znalezieniu projektu, który będzie dla nas idealny.

Jak nie wpaść w pułapkę finansową przy budowie domu !

Przyjrzyjmy się naszym finansom i zastanówmy się, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na budowę naszego domu. Pomoc w finansowaniu domu znajdziesz tu: https://flextainer.pl/budowa-domu/ Pamiętajmy, że koszt budowy domu składa się nie tylko z ceny projektu, ale także różnych opłat, takich jak prace ziemne, materiały budowlane, koszt wykonawcy czy usługi architekta. Dopasujmy więc projekt do swojego budżetu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Planowanie zakupu działki, na co zwrócić uwagę

Przed podjęciem decyzji o zakupie działki należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy nam na bliskości miasta, czy bardziej interesuje nas lokalizacja dalsza w otoczeniu przyrody. Czy jesteśmy gotowi na dłuższe dojazdy do miasta. A może charakter naszej pracy jest taki, ze wcale nie potrzebujemy tracić czasu na dojazdy i możemy pracować zdalnie.
bardzo ważne jest sprawdzenie czy wybrana przez nas działka posiada odpowiednie uzbrojenie, drogę dojazdową i jakie jest jej sąsiedztwo. Należy sprawdzić MPZP (miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego). Określa on dokładnie jaki dom możemy postawić na naszej działce, jakie są przebiegi planowanych dróg, przyszłych inwestycji itp.
może się zdarzyć jednak, że takiego planu nie ma. na to też jest sposób – należy wystąpić do odpowiednich organów o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

dom drewniany rekreacyjny
dom szkieletowy, antresola z siatką