Domy drewniane harmonia z naturą

Domy drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą!

Wybór technologii budowy domu to decyzja na całe życie. Solidny dom służy również kolejnym pokoleniom. Jeśli jest to jednocześnie dom energooszczędny, zbudowany z ekologicznych surowców i harmonijnie wkomponowany w naturalne środowisko, staje się on domem idealnym. Budownictwo szkieletowe właśnie spełnia takie założenia. Z tymi wartościami również utożsamia się firma Flextainer , która buduje energooszczędne domy drewniane .
Domy z drewna o konstrukcji szkieletowej od lat cieszą się dużym powodzeniem. I to nie tylko nie tylko w ciepłym klimacie, ale także na mroźnej Północy. Nowoczesne technologie obróbki i impregnacji drewna sprawiły, że drewniany dom nie boi się ani mrozu, ani wysokiej wilgotności. Dom taki jest odporny na każde warunki atmosferyczne. Czas użytkowania takiego budynku jest dziś szacowany na wiele pokoleń , więc trwałością domy drewniane dorównują domom budowanym w technologii tradycyjnej .
Dlaczego warto zainwestować w drewniany dom?

Natura i zdrowie

Statystyki pokazują, że mieszkańcy drewnianych domów żyją średnio o kilkanaście lat dłużej. Drewno jako surowiec naturalny posiada bowiem zdolność do samoregulacji wilgotności. Wytwarza się dzięki temu niepowtarzalny, zdrowy klimat.
Wbrew obiegowym opiniom, domy budowane w takiej technologii są energooszczędne, ponieważ przegrody w budynkach drewnianych charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej.  Ściany i dachy  wypełnia się wełną mineralną, która znakomicie izoluje dom przed ucieczką ciepła na zewnątrz oraz pozwala na szybkie nagrzanie budynku przy niskim nakładzie dostarczonej energii. Drewno jest także doskonałym izolatorem akustycznym, a redukcję hałasu wzmacnia jeszcze zastosowanie wełny mineralnej na dużej powierzchni ścian. Poza tym, w trudnych warunkach gruntowych budowa domu z konstrukcją szkieletu drewnianego jest często jedynym rozwiązaniem. Flextainer  swoje domy produkuje z wysokiej jakości certyfikowanego skandynawskiego  drewna konstrukcyjnego C24 o średniej wilgotności  14%, czterostronnie struganego. Dzięki temu są odporne na najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zabezpieczone  przed szkodnikami jak i degradacją biologiczną

Dlaczego Domy drewniane FLEXTAINER ?

W firmie FLEXTAINER budujemy domy w technologii szkieletu drewnianego. Wykonujemy budowę od fundamentów aż pod stan deweloperski plus. Wychodząc naprzeciw naszym klientom umożliwiamy  prowadzenia inwestycji do dowolnego etapu budowy. Może to być zarówno   stan  surowy zewnętrznie zamknięty lub wykończony również wewnątrz. Jest to bardzo elastyczny sposób budowy z punktu widzenia inwestora, ponieważ pozostałe etapy wykonuje on w zależności od swoich możliwości finansowych i czasowych. Samą konstrukcję szkieletową  domu stawia się jest na gotowych fundamentach  w ciągu 3-4  tygodni. Ten krótki czas budowy pozwala uniknąć niekończących się problemów związanych z długim czasem realizacji. Również zakup materiałów konstrukcyjnych  zaraz po wykonaniu projektu, zabezpiecza inwestora przed wzrostem cen materiałów budowlanych. Technologia szkieletowa wykonywania domu drewnianego  gwarantuje możliwości uzyskania oczekiwanych  przez każdego inwestora wskaźników termicznych. Przegrody zewnętrzne spełniają warunki norm obowiązujących domy mieszkalne np. WT21.
Dużą zaletą domów budowanych w technologii szkieletu drewnianego jest także łatwość późniejszej zmiany aranżacji i układu wnętrza . Nie ma konieczności kucia ścian i możemy to wykonać przy minimalnych nakładach finansowych. Warto dodać, że prawie każdy projekt, nawet przeznaczony do wykonania w technologii tradycyjnej, można zaadoptować na potrzeby drewnianego domu szkieletowego.

Podsumowanie

Wykończenie wnętrza domu szkieletowego we własnym zakresie to nie tylko praktyczne zadanie, ale także szansa na stworzenie unikalnej przestrzeni odzwierciedlającej Twoją osobowość i styl życia. Producent domów szkieletowych z województwa pomorskiego, firma Flextainer może pomóc Ci w realizacji tego marzenia. Ciesz się procesem tworzenia i obserwuj, jak Twoje pomysły zamieniają się w rzeczywistość.

dom drewniany rekreacyjny
dom szkieletowy, antresola z siatką